Bugatti најави мистериозен хипер автомобил!

На својот Инстаграм профил Bugatti објави тизер (teaser) слика на својот нов хипер автомобил, но се уште без да навести и некои по конкретни детали за истиот …

Навистина се поставува прашањето дали станува збор за уште еден новитет врз база на Chiron, или, пак, станува за нешто сосем друго, односно сосема за нешто сосема ново.

Но исто таа, во игра е и можноста за некој единствен, уникатен примерок..

Ако е база моделот Chiron (како што бил и случајот за моделот Centodieci што инаку беше промовиран во текот на минатата 2019 година), автомобилот ќе го задвижува турбо бензински мотор со работен волумен од  8,0-литри, со 16 цилиндри поставени во форма на латинската буква W, со моќност од 1500KS и 1600 Nm максимален момент на вртење , но како што кажавме на почетокот на текстот иформации допрва следат.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

VW го смени шефот за развој на софтвери- Дојде како засилување, заминува како разочарување!

Jeep освои престижни награди со моделите Renegade, Wrangler и Grand Cherokee

Во идниот квартал Tesla планира да произведе рекорден број електрични возила

Новиот Bronco на нови фотки пред официјалната промоција

Cupra Tavascan и натаму останува концепт, засега без планови за производство

Едно цело село во Франција ќе вози Renault Zoe!

Брендирани маски и еколошки Fiat 500e за претседателот на Италија!

Ставата на Ferrari 250 GTO повеќе не е заштитена – реплики на повидок

Наскоро Mercedes-AMG GT Black Series