Buick Envista

Buick ги објави првите официјални слики од новиот модел Envista за кинескиот пазар, кој многу наликува на електричниот концепт Electra-X прикажан претходно оваа година…

Envista е придвижуван од 1,5-литарски бензински мотор со 132 kW/179 КС, а овој модел има максимална брзина од 205 km/h.

Што се однесува до останатите, во кратката вест се наведува дека максималната тежина е 1415-1435 кг.

Envista има и 18-инчни алуминиумски тркала и елегантен заден дел со тенки задни светла.

Во однос на големината, ова crossover – coupe е долго 4638 mm, широко 1816 mm и висок 1565 mm, со растојание помеѓу оските од 2700 mm.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Најавен RAM 1500 Revolution

Електричен Jidu Robo-01

Alfa Romeo Giulia и Alfa Romeo Stelvio го добија својот прв „Face-lift “

Конечно првиот електричен Abarth!

Mazda CX 80 пристигнува вгодина

Електричен Aiways U6

GMC Sierra EV Denali Edition 1

Новата Toyota Corolla Cross- Создадена за новите животни авантури

VW Trinity целосно ќе ги трансформира EV на марката во 2026 година