Cadillac Escalade Limo 220.000 долари

Ако Cadillac Escalade ESV не е доволно простран за нечии потреби, тогаш решението може да биде неговата донекаде бизарна седан верзија.

Станува збор за исклучително долг теренец произведен од компанијата Pinnacle Limousine Manufacturing, која е специјализирана за продолжување на најдобрите автомобили во светот.

Примерот на фотографиите е продолжен за дополнителни 200 инчи (508 см), што е малку бизарно затоа што Escalade  била долга 538,2 см пред модификациите, пишуваат агенциите.

Лимузината е обоена во бисерно бело, и има многу хром, вклучувајќи ги и бандажите.

Внатрешноста е посебна приказна, целосно е променета и доби седишта обложени со кожа, идеални за поголеми групи луѓе.

Опремен е со драматично амбиентално чувство и е доволно „жив“ за да им парира на најдобрите ноќни клубови.

Има ТВ екрани, фантастичен озвучување и станица за правење различни пијалоци.

Возачот е одвоен од остатокот од седанот, но и тој е сместен во луксузна кабина покриена со кожа и украсена со дрво.

Седанот има врати во стилот на Теslа кои овозможуваат полесен влез.

Под хаубата се наоѓа стандарден 6,2-литарски V8 мотор кој развива 420 КС и 624 Nm вртежен момент.

Лимузината поминала помалку од 2.000 километри и се продава за 220.000 долари.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Volvo е само „нашминкан“ Geeli ?!!!!

F1 возачите Valtteri Bottas и Zhou Guanyu тестираа Alfa Romeo Tonale plug-in hybrid Q4

Најавен е редизајн на Peugeot 2008!

Отповик на McLaren Artura поради истекување на гориво и опасност од пожар

Bertone GB110 – класичен хипер автомобил што во себе има „италијанска душа“

Changan Lumin

Позната е цената на првиот автомобил на Moskvich

Во фабриката на Nissan во Петроград ќе се произведуваат модели на Lada

Колку време е потребно за кабината на EV да се загрее на 20 степени?