Changan Raeton Plus

Кинескиот Changan најави почеток на продажбата на обновената верзија на моделот Raeton наесен, која ќе добие и додаток на Plus во името…

Лимузината сега се карактеризира со променет изглед на предниот и задниот дел, како и многу помодерен ентериер со два екрани и поквалитетни материјали.

Што се однесува до димензиите, Raeton Plus е долг 4800 mm, додека растојание помеѓу оските е исто како порано, односно 2770 mm.

На почетокот ќе се нуди само со 1,5-литарскиот турбо мотор со 188 КС и седум (7) степен автоматски менувач.

Цената не е спомната во кратката вест.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Haval H-Dog

Електричните возила само за една година поскапеа за 9.000 евра

Хибридниот WEY Yuanmeng привлекува со атрактивен „ретро лик“

Најавен Zenvo со 1800 КС

Mате Римац – кај супер богатите нема штедење

MINI како количка за продавање на сладолед – MINI Cummins Ice Cream Vans

Сопствениците на Tesla се жалат на воланот кој се распаѓа по 6.000 км

Снимен електричниот Maserati GranTurismo Folgore

Acura Precision EV Concept