Chevrolet Seeker Официјално

Палетата на брендот Chevrolet во Кина е проширена со новиот кросовер Seeker кој на пазарот ќе излезе наесен.

Покрај првите фабрички слики, достапни се и димензиите и податоците за моторот.

Во однос на димензиите, Seeker е долг 4537 mm, широк 1823 mm, висок 1564 mm, со меѓуоскино растојание од 2700 mm и тркала од 17 и 18 инчи.

Засега е потврдено дека понудата ќе вклучува 1,5-литарски турбо бензинец со 179 КС и погон на предните тркала (останува да се види дали ќе биде достапен во комбинација со погон 4х4), но би можел да се понуди друг мотор подоцна.

Исто така, Seeker ќе се нуди во поспортска RS верзија, со црни елементи на надворешноста, црвена значка RS, како и префинет ентериер (со два екрани од 10,25 инчи).

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Lancia Delta Evo-e RX на Леб со „одежда“на Martini

Во В. Британија стравуваат: Електричните возила се премногу тешки

Dacia ќе учествува на релито Дакар од 2025 година

Кон крајот на годината Audi ќе го тестира својот Ф1 мотор

Toyota GR H2 Racing Concept

Porsche- Откако е одбиен од Red Bull и McLaren повеќе не сака да влезе во F1

Opel и ADAC го продолжуваат партнерството во рели купот на електрични возила

Alpine A110 GT4 Evo за Pikes Peak

Извршниот директор на F1 овој спорт никогаш нема да прејде на електрични автомобили