Citroen C3 Aircross Rip Curl

И редизајнираниот Citroen C3 Aircross ќе се нуди во специјална Rip Curl верзија…

C3 Aircross Rip Curl е подготвен во соработка со познат производител на спортска опрема, а возилото е првенствено наменето за помладите клиенти.

Неговите сини металик детали се во контраст со бојата на каросеријата и црниот покрив. Има избор од четири различни бои на каросеријата: „Steel Grey“, „Platinum Grey“, „Pearl Nera Black“ и „Polar White“.

Пакетот вклучува и 17-инчни алуминиумски тркала во „Origami Black“, затемнет заден прозор, бел логотип на долниот крај на задната врата, Grip Control и Hill Assist системи, ентериер во амбиентот наречен „Blue Jeans“, како и седишта со сино-сива спортска ткаенина, која често се користи за функционална облека..

Комбиниран е со „сафирно сина“ ткаенина со кожен ефект инспирирана од светот на водените спортови што го покрива горниот дел од наслонот на седиштето. Седиштата се украсени и со нови La Rochelle шевови во „Bright Blue“, а има и патосници со потпис „Rip Curl“ во бела боја.

Има избор од три мотори: PureTech 110 Stop&Start и PureTech 130 Stop&Start бензински мотори со EAT6 шест-брзински автоматски менувач и BlueHDi 110 Stop&Start.

Ова ограничено специјално издание ќе биде достапно кај дилерите од септември, но може да се нарача во Европа веќе сега по цена од 26.040 евра (во Германија).

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Bentley Dezervator со лифт го искачувате автомобилот на кат во гаражата до станот

Porsche Vision Gran Turismo Spyder

Која автомобил најчесто се појавува во филмовите

Hennessey Venom F5 Roadster

Lucid Air Sapphire

Електричниот Zeekr 001постави нов рекорд во дрифт за EV

Aston Martin V12 Vantage Roadster

Британец бил сопственик на дури 55 автомобили на FIAT

Czinger 21C V Max