Citroën со најубав штанд на салонот за автомобили во Женева 2019-та

Секоја година од  2004-та  жири составено од професионалци од областа на огласувањето и комуникациите, во Женева, избира производител на автомобили што најдобро го уредил својот изложбен простор исполнувајќи најмногу од поставените критериуми

Годинава Citroën ја освои наградата –16e Creativity Award за својот штанд – La Maison Citroën (Куќа Citroën) на вчера завршениот салонот за автомобили во Женева.

Жирито е посебно освоено со истакнувањето на историското наследство на брендот, но и со својата иднина, ставајќи акцент на пријателството и квалитетното добредојде!

La Maison Citroën е спектакуларен штанд, простор за откривање што го поврзува дизајнот со топла, динамична и дигитална удобност. Животен простор со единствена архитектура е анимиран неколку пати во текот на денот со изведбата The Place to C и претворен во игралиште за  Ami One Concept што кружи на штандот.

Штандот ги вдлабочува посетителите во светот на марката, а Citroën денес со La Maison Citroën и утре со Le Comptoir Ami One, просторот што нуди единствено дигитално искуство за посетителите.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пробно производство на Aston Martin DBX

Франција до 2040 ќе ги избрка возилата со фосилни горива !

Новата KIA Xceed пред премиера ја покажа внатрешноста и дигиталната ера

Вгодина  пристигнува Mazda на струја!

Citroën, го забележа најсилниот раст во топ 12 автомобилски бренда во Европа

Peugeot Active Drive! ИМА СÈ!

Citroën C3 Aircross- Уште еден продажен хит на Французите!

Во Kia имаат подготвен нов SUV

Тesla доби ривал од Кина-се вика XPeng P7