Дали е. Тоа новиот Audi Q5 Sportback?

Уште во март годинава, од Audi беше најавено нов член на SUV семејството, што ги потврди гласините за пристигнувањето на моделот Q5 Sportback, а сега имаме нов увид во тоа како најверојатно ќе изгледа, пренесуваат специјализираните портали…

Audi Q5 Sportback ќе биде директен ривал на BMW X4 и Mercedes-Benz GLC Coupe.

Ние претходно видовме шпионски фотографии од претстојниот модел на coupе-SUV моделот, а сега новиот рендер, создаден од SRK Designs, ги открива сите детали.

Стандардната линијата на покривот на Q5 е пониска, предниот дел на автомобилот е променет, вклучително и фаровите, а има и други суптилни визуелни промени.

Дизајнот на задниот дел од автомобилот е уникатен заради поелегантниот профил.

Јасно е дека Sportback ќе се заснова на освеженото семејство Q5.

Моторите Sportback ќе го преземе од стандардниот Q5, но би можеле да бидат малку помоќни и поекономични.

На пазарот се очекува до се појави кон крајот на тековната  2020 година.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Едно цело село во Франција ќе вози Renault Zoe!

Брендирани маски и еколошки Fiat 500e за претседателот на Италија!

Ставата на Ferrari 250 GTO повеќе не е заштитена – реплики на повидок

Наскоро Mercedes-AMG GT Black Series

Неуништливиот Aurus: Луксузната руска лимузината ги мина сите тестови

Најавен новиот Ford Bronco

Шефот на Nissan се извини поради загубите!

Lamborghini најави промоција на ново возило на 8 јули

AC Cobra вратена во живот и електрифицирана!