Делев го освои Скопје: Четврта победа во TWINGO CUP!

Мартин Делев се врати на највисокото скалило на победничкиот подиум во TWINGO CUP со четвртиот сезонски триумф на петтата трка „Скопје круг 2019“, што вчера се возеше пред Македонската Радио Телевизија…

На победничкиот подиум на Делев му се приклучија Слободан Трајковски и Емил Нацка, кои завршија на второто, односно третото место.

Вчерашната трка се возеше во чест на Александар Кочевски.

На крајот од секоја сезона победниците, односно за првите три места се предвидени парични награди, додека пак на крајот од третата сезона како главна награда на TWINGO CUP е 100% електричното возило Renault TWIZY.

РЕЗУЛТАТИ

  1. Мартин Делев 31:32,148 минути
  2. Слободан Трајковски 31:37,735 минути
  3. Емил Нацка 31:38,182 минути
  4. Давид Малиновски 31:48,443 минути
  5. Ангелчо Стојковски 32:43,686 минути
  6. Ненад Костовски 32:45,031 минути (+1 круг)
  7. Иван Стефановски 27:41,539 минути (+3 круга

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

BMW M4 GT3 е подготвен да се упати на тркачките патеки

KIA Sonet нов SUV од Кореја но не и за европскиот пазар!

Subaru WRX S4 STI Sport #

Новиот Stratos влегува во производство, премиерата во септември

„Милиони животи да се спасат на патиштата“- Жан Тод

Nissan го лансира специјалниот GT-R50 Italdesign вреден над милион долари !

Скроен планот за старт на Formula 1 сезоната!

Нашите Твинговци со два тима во ТОП 10 на трката во издржливост на Endurance Race LEMA Гробник 

Македонските „Твинговци“ со фантастичен настап на „Гробник“