Denza D9

Denza, бренд основан од германски Daimler и кинески BYD во 2010 година, планира наскоро да ја одржи официјалната премиера на својот нов модел на MPV возило со ознака (име) D9…

Засега нема многу детали, но со неколку фабрички слики е најавено дека Denza D9 ќе биде достапна во хибридна и целосно електрична верзија.

Дополнително, D9 ќе може да превезува седум патници (три реда седишта, во конфигурација 2 + 2 + 3), а ќе има и луксузна кабина, со дрвени апликации, кожа и мулти – медијален систем со голем централен екран.

Промоцијата на D9 ќе се одржи во тековниот месец – мај, по што Denza го најавува претставувањето на својот нов SUV модел

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Renault го предава својот имот во Москва на Русите кои таму ќе произведуваат Moskvich

Прв држава со регистерска табличка налепница

Електричниот Fisker Pear на нови слики

Mobilize Duo како наследник на Renaulta Twizy

Bentley  бара промена на лимитите за В категорија (возачка)

Toyota Land Cruiser eден од „најдолговечните“ модели на пазарор распродаден за две години однапред

Mercedes најави ексклузивен бренд Mithos

Pagani C10 дебитира на 12 септември

Ferrari го стави Џастин Бибер на „Црна листа“