DS 3 Crossback совршен почеток одличен на EuroNCAP тестот

Премиум новината на француската група РЅА доби уште еден моќен адут во освојување на пазарот на луксузни градски crossover модели …

Euro NCAP (Европска програма за процена на новите автомобили), независно тело што ја оценува безбедноста на новите автомобили, деновиве, на пошироката јавност им ги претстави најновите резултати од моделите што дури од неодамна се по патиштата.

Така премиум автомобилот – DS 3 Crossback e стандарно опремен со многу клучни сигурносни елементи.

Благодарение на својата иновациска технологија, повисоко од подлогата крената верзија на моделот DS3 заработи максимални пет ѕвездички во сите четири категории на испитување на Euro NCAP тестот:

-заштита на возрасните патници во автомобилот

-заштита на децата во автомобилот

– заштита на ранливите учесници во сообраќајот (пешаци, велосипедисти, мотоциклисти…)

– сигурносни системи за помош.

Нофата француска икона на стилот, high-tech стилот, кко нагаленого нарекуваат атрактивниот DS 3 Crossback сега добива дополнителен продажен аргумент за освојување на клиентите.

На патиштата ширум Стариот континент францускиот премиум градски crossover треба да се појави кон крајот на есента тековната 2019 година …

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Совети: Игнорирајте ги автостоперите и повикувањата да запрете

Прегревање на моторот на екстремни жештини – еве го лекот!

Во Србија патарините поскапеа за 12%!

Škoda Scala воодушеви на EuroNCAP тестот!

Екологија- Ford рециклирани пластични шишиња за подници во автомобилот

VW T-Cros со пет ѕвездички на Euro NCAP Crash Test

До 2025 година VW ветува 36.000 полначи за EV на просторот на Европа!

Наредната зима сообраќајниците наместо со сол ќе се посипуваат со шеќер

Range Rover Evoque пет од пет ѕвезди на тестот за безбедност