Ducati DesertX добива turn-by-turn навигација

Ducati објави дека изданието DesertX за 2023 година ќе биде опремено со навигација „ turn-by-turn “, што ќе го направи првиот модел на Ducati со оваа функција…

DesertX е првиот Ducati со вистински теренски способности. Се напојува со единица Testastretta Desmodromic, која има 110 КС при 9.250 вртежи во минута и 92 Nm максимален вртежен момент при 6.500 вртежи во минута. Токму затоа стана многу популарен по премиерата минатата година.

Според италијанскиот производител, DesertX ќе прикажува детални информации за навигацискиот систем на таблата со инструменти TFT.

За жал, новата функција не е дел од стандардниот пакет на опрема, туку е достапна како дополнителна опција.

Друго ажурирање што ќе се имплементира за 2023 година е нова опција за боја наречена „RR22“. Истата графика е и DesertX на Данило Петручи кој возел за време на демонстрацијата на овој мотоцикл на Сардинија.

Во меѓувреме, истиот систем за навигација „ turn-by-turn “ ќе се најде на претстојниот Diavel V4.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Wolverine XS 800 необичен крузер со впечатливо широки задни гуми!

Praga го преставува ексклузивниот ZS 800

Прастар мотоцикл Harley-Davidson од 1908 година е продаден за 860.000 евра

Husqvarna Norden 901 Expedition пристигнува оваа година

Првиот Suzuki на струја и на две тркала пристига во 2024

Произведени еден милион КТМ мотоцикли

Ducati почна со производство не електричен мотоцикл

Harley-Davidson во целост преминува на струја

Morbidelli се враќа