Ducati со нов Panigale V4 R

Италијанците со децении ја негуваат страста на две тркала во која се втемелени бројни вредности, а што може да се дефинира во три збора кои најцелосно ги опишуваат нивните „огнени макини“ а тоа се : стил, софистициран и секако перформанси

Италијанците, повторно на совршен начин понудиле експресија на тркачкиот модел на Ducati и секако неговиот препознатлив DNK, сличен на тој каков што гледаме на тркачките натпреварувања.

Дизајниран за да обезбеди вистинска симфонија на емоции, благодарение на новиот концепт на изведбата: не замо забрзувањата, способностите за кочење и најдоброто временско постигнување во возењето туку и сигурност и едноставност при возењето, без оглед на нивото на искуството на јавачот на овој метален ат на две тркала.

Накусо, чист адреналински наплив но кој постојано е под контрола.

Изразено преку бројките тоа значи : моќ од- 221 KS распределени на маса од 172 kg.

Инаку, се очекува новиот Panigale на Ducati да пристигне во продажните салони на почетокот на наредната 2019 година…

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Arc Vector – најнапредниот електричен мотоцикл во светот

Bird Cruiser нов електричен мотоцикл

Најмоќниот Triumph на сите времиња- Rocket 3 TFC!

MV Agusta Dragster 800 RR America

Ducati пред производство на електричен мотоцикл

Сензационално – Првиот 3D мотоцикл целосно e веќе отпечатен!

Полицијата во Дубаи со мотоцикли што летаат!

Arc Vector електричен мотоцикл со Human Machine Interface за само 120.000 долари!

Нови BMW R 1250 R и RS претставени на EICMA 2018!