Ducati Superleggera V4 и официјално стартува со производство

Ограничена на 500 примероци, а среќниот сопственик на Superlegger V4 001/500 беше поканет лично во фабриката да му го испорачат мотоциклот…

На сите клиенти на Superlegger V4 им се дава можност да го тестираат „официјалниот“ Panigale V4 R за трките на Светското првенство во серијалот SBK.

Првиот Superleggera V4 излезе од производната линија Borgo Panigale. Ова е # 001 од 500 единици закажани во ограничена и нумерирана низа. Исто така, тој е единствениот мотоцикл во светот одобрен за легална употреба во сообраќајот. Поради својата структура и природа, и треба да се потенцира дека дури и фелните се изработени од карбонски влакна.

Ова е ремек-дело на инженерството на две-тркала, на техниката и дизајнот made in Italy , кое поставува нов стандард во однос на перформансите, стилот и вниманието на деталите. Со 234 КС и Akrapovič Симфонија, доживувањето е целосно.

Ексклузивноста на материјалите и техничките решенија прифатени на Superleggera V4 се ​​одразува и во предвидениот максимален број мотоцикли. Ќе бидат направени само 500 примероци со потврда за автентичност. Постепеното нумерирање на мотоциклот (XXX / 500), што одговара на бројот на шасијата, е прикажано на главата на управувачот и на клучот за мотоциклот.

Првиот од среќните сопственици на овој фантастичен мотоцикл е поканет во Borgo Panigale на церемонија за испорачување, а во следните неколку дена тој лично ќе се сретне со Клаудио Доменикали, извршен директор на Ducati, за да го прими неговиот Superleggera V4 001/500С.

Среќно на новиот сопственик, веруваме дека ќе ужива!

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Suzuki подготвува хибридни мотоцикли!

Мотоцикл без звук ќе јури повеќе од 330 км/ч

Мотоциклите на BMW со адаптивен темпомат

Првиот Aston Martin AMB 001 мотоцикл тестиран на тркачка патека

Brixton Crossfire 500

 Ducati Hypermotard 950 RVE

Vespa 946 Christian Dior – родена е новата икона!

MV Agusta планира нов F4

Harley-Davidson Country Cruiser – мотоцикл со две задни тркала