Електричен BMW iM2 со 1360 КС

Некои медиуми пишуваат дека BMW наводно ќе претстави целосно електричен М2 (наречен iM2) веќе во 2022 година…

Според овие извори, ваков автомобил се развива под кодно име Project Katharina и ќе биде подготвен да ја прослави 50-годишнината од дивизијата BMW M.

BMW iM2 би требало да има 1000 kW / 1360кс, забрзувањето од 0 до 60 милји на час (96 км / ч) би било помеѓу 2,0 и 2,5 секунди, а времето во Нирбургринг под 7 минути.

Од друга страна, други извори наведуваат дека iM2 нема да пристигне во 2022 година и дека нема да ја има споменатата моќност.

Кој е во право, ќе видиме …

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Seat Leon доби нов TSI мотор со 190 КС

Genesis од летото во Европа

MY AMI CARGO: УНИКАТНО И ПАМЕТНО ЕЛЕКТРИЧНО РЕШЕНИЕ ЗА ПРОФЕСИОНАЛЦИТЕ

Конечно пристигна четвртата генерација на Škoda Fabia

Наскоро мал SUV на Fiat

Touring Superleggera најавува нов спортски автомобил

Најавен Hyundai AX1

Според најавите, Се продава Alfa Romeo Autotutto

Новата генерација на Suzuki Swift Sport пристига 2023