Електричен скутер Segway – почист позабавен по инвентивен!

Накратко, тоа е линија на електрични скутери и мопеди Segway, кои неодамна станаа дел од понудата на ATV & Nautica…

Моделите се опремени со многу уникатни иновации со мноштво сензори. Скутерите имаат GPS и далечински управувач. Тие можат да се заклучат од далечина, да се следат и може да се активира аларм кога скутерот ќе се изгуби.

Скутерот е опремен со напреден систем за заштита од кражба, кој е интегриран во целото тело на скутерот. Кога возилото ќе наиде на проблем на патот, скутерот автоматски испраќа SOS до контактот на возачот во итен случај.

Доколку скутерот не се користи подолго време, тој ќе му предложи на сопственикот да ја наполни батеријата, за да се спречи оштетување предизвикано од долгорочно некористење.

Скутерот е опремен со црна кутија слична на онаа во авионите која снима информации за скутерот и која може да се користи како доказ.

Скутерот е опремен со дво- канална ABS сопирачка од десеттата генерација на Bosch за извонредни перформанси при сопирањето.

Покрај тоа овој скутер е водоотпорен со IPKS5 и може да се вози низ вода, а возилото ќе ви овозможи да продолжите да возите за време на поплави и невреме, што не е типично за повеќето бензински модели.

Моделите Segway се вистински паметни скутери, кои се поврзуваат со мобилен телефон за да пристапат до програмите за скутери.

Уникатниот златен триаголник на рамнотежа е одговорен за удобно возење. Батеријата, која се сместена под ножната педала и положбата на самата батерија, го намалува тежиштето и ви дава постабилно и со тоа и побезбедно возење.

Високонапонската моќност се должи на литиумската батерија и Smart Battery Management System (BMS) 6.0.

Тоа во превод на обичен јазик за корисникот значи помалку одржување, ја следи количината на енергија, брзината на полнење, спречува преполнување и уште многу придобивки.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Електричен Ducati MotoE V21L

Конечно и Suzuki почна да работи на електричен модел

Livewire лансира нов S2 Del Mar LE 

BMW Motorrad Baby cruiser

Husqvarna ја претстави enduro  линијата 2023 година

Новата линија на KTM 490 пристига кон крајот на годинава

Yamaha  го претстави новиот Tricity 125

Audi и Porsche влегуваат во  F1

Пристигнуваат три нови модели на BMW