Епска борба – Ford  против Ferrari

Интересниот видео запис Ford v Ferrari  со самата најава го крева адреналинот под облаци – погледнете и видете зошто….

Во ноември тековната 2019 година, во кино салите на големиот сребрен екран ќе започне проекцијата на новиот филм на тема автомобилската војна помеѓу гигантите во автомото спортот Ford и Ferrari.

Носители на главните роли во оваа епопека се Кристијан Бејл (Кевин Мајлс) и Мет Дејмон (Керол Шелби) кои во борбата за навидум невозможната задача да го победат Ferrari со Ford и да го заземат прво место на трката Ле Ман 24 часа во 1966 година ја испишаа историјата.

Вистински десерт за сите жто уживаат во адреналинските возбудувања, октанските испарувања и мирисот за „запалените“ пневматици…

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Од утре почнува новата сезона на специјалот Grand Toura наречена Seaman!

Aston Martin ќе соработува со  Airbus

Murray Т50 во мај 2020

Ексклузивно: Новата  Mercedes-Benz GLA во чекор со дигиталните трендови

Тркач на струја со 400km/h што со едно полнење на батерии поминува 1000km

Целта на Jeep е  да биде „нај зелениот“ SUV бренд до 2022 година

Jaguar I-Pace со поголема автономија!

Пристигнува и мал Land Rover!

Од 2020 TDI моторите со сервисни интервали од  24 месеци или 30.000 km