Еуросупер 98 поевтин за два денари

РКЕ со најновата одлуја ја намали цената на Еуросупер 98 за два денари, а цената на останатите горива ја задржа на ниво од претходната одлука…

Регулаторната комисија за енергетика  (РКЕ) ги намали малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 0,42%.

Малопродажната цена на бензинот Еуросупер БС-98 се намалува за 2 денари за литар, а малопродажните цени на бензинот Еуросупер БС-95, Еуродизел (Д-Е V), Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) и на Мазутот М-1 НС не се менуваат.

Така сега цените на нафтените деривати ќе изнесуваат: Моторен бензин – Еуросупер БС – 95 / 93,50 денари за литар гориво, Еуросупер БС – 98 се точи по 94,00 денари за литар, а Еуродизел БС за 93,00 денари по литар.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Германија ги намалува субвенциите за купување EV

Новиот Audi RS3 co електричен мотор

Почна производството на Mercedes-AMG One

Новиот Porsche 911 GT3 RS на пазарот пристига 2023

Next.e.GO Mobile SE ќе произведува електрични автомобили во Македонија

Во Германија нови давачки за дизел и бензински автомобили а олеснувања за EV

Подновен беџот и имиџот на луксузниот автомобилски бренд

Илон Маск одличен дипломат -Tesla во Кина со „повластена“ позиција

Неофицијалните рендери открија многу можен изглед на претстојната BMW Серија 5.