Ferrari го стави Џастин Бибер на „Црна листа“

Познатиот канадски пејач Џастин Бибер (Justin Bieber) се најде на црната листа на на производителот на супер спортски модели од Маранело – Ferrari…

Ferrari и го стави Бибер на неславната листа на луѓе кои никогаш повеќе нема да можат да купат нов автомобил од Маранело. Пејачoт е позната по ексклузивни супер автомобили, а меѓу нив се Ferrari LaFerrari, Fisker Karma, Ferrari 458 Italia и други.

Сепак, поп ѕвездата направи грешка која е непростлива во Ferrari. Бибер во суштина не почитувал јасни правила, односно не го почитувал етичкиот кодекс на кој инсистира компанијата од Маранело, па забраната е конечна, пренесуваат специјализираните портали.

Пејачот купил Ferrari 458 Italia и го обоил во електрично сина боја (Electric Blue), а работата му ја завршила екипа од West Coast Customs. Тој исто така постави широк боди кит од Liberty Walk, а неговата најголема и непростлива грешка е што дури и логото на Ferrari на неговиот болид е направено во сина боја.

Ferrari го известува секој клиент дека „не треба да си игра“ со автомобилот, па затоа не дозволува нелегални модификации на моторот, какви било модификации на каросеријата, а потребна е лиценца за бојадисување на автомобилот.

Уште една грешка на Бибер е што го продаде своето сино Ferrari на аукција во 2017 година, неполна година по купувањето, што компанијата од Маранело исто така не го дозволува.

За среќа на Бибер, ништо не го спречува да купува модели на Ferrari од други сопственици.

На црната листа на Ferrari се старлетата Ким Кардашијан (Kim Kardashian), како и прославениот актер од Холивуд – Николас Кејџ (Nicolas Cage).

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

По речиси две децении Audi нема да ги спонзорира „кралевите“ од Мадрид ги „истурка“ BMW

Новиот Cadillac Celestiq ќе биде поскап за 30% од Bentley Flying Spur

Тркачки Porsche

Најчувствителен лак имаат автомобилите со црвена боја

Електричниот Mercedes Vision EQXX со едно полнење поминал 1.202 km!

Во Volkswagen сметаат на „ќумур“ за да го заштитат производството

Почна склопување на поедноставни Lada Niva Legend и Lada Niva Travel

Tesla заборавен на постојката за полнење EV – сопственикот заминал на одмор!

VW Air дебитира утре- 27 јуни