Ford и Ми-Да Гранд Моторс во нов импортерски, продажнен и сервисен центар

Овластениот импортер и сервисер на возилата од марката Ford за нашава земја од сега во нов атрактивен објект според највисоките европски и стандардни на брендот, на нова локација во Скопје ќе продолжи со давање на врвни услоги за своите клиенти…

Ми-Да Гранд Моторс, Скопје , овластен застапник за гамата на Ford возилата за нашата земја, од сега продолжува со својата работа во прекрасен објек лоциран на нова локација во главниот град.

Комплетно новиот продажно-сервисен објект располага со три продажни салони, каде потенцијалните сопственици ќе имаат прилика да се запознаат со најновите модели и технологии на Ford, а во идина ќе имаат прилика и да ја погледнат понудената листа на половни возила.

Како дел од новиот објекот е секако и сервисниот центар, кој располага со капацитет за сервисирање на поголем број возила, како патнички така и комерцијални, во врвни услови од страна на професионално обучен кадар.

Покрај тоа тука е и големиот простор вон објектот каде може да се паркираат бројни возила на посетителите и заентересираните, за да добијат услуга и понудат по највисоки стандарди.

Од сега продажниот салон на Ми-Да Гранд Моторс, како и сервисниот центар на Ford ќе може да ги посетите на ул. Босна и Херцеговина бр. 1.

Повеќе информации на https://ford.mk/.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

VW го најави Nivus crossover coupe!

Во Германија на „склад“ 350,000 нови половни автомобили!

Новиот Renault Captur освои 5ѕвезди на Euro NCAP crash тестовите

Започна производството на Volkswagen T-Roc cabriolet

Alfa Romeo Stelvio QV спортски автомобил на годината!

Новата Škoda Octavia максимално безбедна потврдено на Euro NCAP тестот

Новата Škoda Rapid пристига 2021 година!

SUV треската се уште ја тресе Европа, а најбарани креациите на Volkswagen!

На Daimler му се заканува нов отповик