Ford Puma ST-Line Vignale и Puma sa 1,5 литарски дизел мотор

Puma – новиот crossover на Ford сега се појави и во новата верзија – ST-Line Vignale…

Puma ST-Line Vignale доаѓа со сатен алуминиумска горна решетка на маскаата, ebony долна решетка, заден браник во бои на возилото, поголем спојлер на задниот крај на покривот, LED предни светла, Ford KeyFree систем, B&O аудио систем, седишта од Windsor кожа,  управувач опшиен во Manacor кожа …

Покрај тоа, Ford ја прошири понудата на новата Puma со 1,5-литарски, со  четири цилиндри турбо-дизел EcoBlue мотор, што испорачува моќ од 88 kW / 120 КС.

Во комбинација со шест -степен мануелен менувач има потрошувачката на гориво од 4,5 л/100 км, според фабричките податоци.

Новина е опцијата за нов седум-степен автоматски менувач во комбинација со 1,0-литарски турбо бензинец со три цилиндри- EcoBoost (развива 92 kW / 125 КС, а има потрошувачката на гориво од 6,0 л/100 км).

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Volkswagen Golf 8 Alltrack -2021: crossover изведен од караванот – Variant

Нови дополнителни информации за Toyota Corolla Cross

Lamborghini го претстави Sian Roadster вреден над три милиони евра и веднаш го распродал

Hyundai го покажа ликот на Elantra N Line

Cupra го претстави својот жежок hatchback на струја, el-Born

Спортскиот Hyundai i10 N Line доаѓа од Измир!

Во Peugeot подготвуваат мини crossover- 1008?

Почнува откривањето на новата S Class (W223)

Најавен Audi Q4 Sportback e-tron concept