Ford Transit Custom Sport „работник“ подготвен за тркачки патеки!

Од Ford најавуваат дека кон средината на годинава ќе лансираат нова верзија на Transit Custom Sport,  опремена со подобрен 2,0 EcoBlue дизел мотор со 185 КЅ што ќе биде најмоќна изведба на вакво возило што досега се појавила

Освен зголемувањето од 9% во максималната моќ и максимален вртежен момент од 415 Nm, идните сопственици на новата дизел верзија на Transit Custom Sport ќе можат да се потпрат и на дополнителни системи за поврзување, благодарение на интеграцијата од системот FordPass Connect.

Моторот ќе доажа во комбинација со шест-брзински мануелен и со шест-брзински SelectShift автоматски менувач, а во стандардната опрема на автомобилот се вклучени, избор меѓу 17- и 18-инчни алу-тркала, тематски внатрешни апликации, специфични надолжни бели ленти…

Се навестува и голем број на истеми за зголемување на безбедноста како активен паркинг асистент интелигентен систем за ограничување на брзина, систем за следење на лентите ,адаптивен темпомат…

Експресивноста е изразена и со двете црни пруги што одат долж целото возило, од предниот браник, преку покривот, до задниот браник..

Во минатата 2018 година, Ford забележа раст во побарувачката на Transit Custom Sport од 58% (4402 единици), а  Комерцијалната дивизија на брендот постигна рекордно високо ниво на продажба, најдобро во последните 25 години.

 

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Новиот  Ford Focus ST Wagon жежок семеен автомобил

Porsche Cayenne S Coupe со V6 и 440 КЅ!

Претставен новиот McLaren Gt нов диктатор во лигата!

Opel Grandland X отсега ќе вози и на струја со 300 КЅ!

Citroen со ултра удобен футуристички концепт -Citroen 19_19 concept

Porsche 911 Targa (2020.) уловена на тестирање на автопат

Dacia на струја пристигнува 2021 година

VW I.D. доби име I.D.3 на финално филигранско дотерување пред лансирање!

Ford Mustang Shelby GT-S co 700+ KS