FREEDOM TO MOVE караванот на Volvo Cars за прв пат во Скопје

Volvo Cars Ве кани на Freedom to Move што ќе се одржи од 21 овој месец од 12:00 часот, до 23 истиов месец до 18:00 часот (вторник, среда и четврток) пред Скопје City Mall….

За првпат во Македонија, Volvo ќе се претстави со невообичаен, специјално дизајниран Pop Up Showroom – мини салон, поставен на платото пред Скопје City Mall (од страната на Play Cafe), каде ќе биде изложен најпродаваниот модел во моментот: Volvo XC40, a за посетителите и потенцијалните клиенти во текот на сите три дена ќе бидат достапни за тест возење сите модели на Volvo Cars кои се достапни на пазарот и тоа во сите изведби.

Сите посетители можат да закажат тест-возење и на лице место, но во секој момент можат да закажат и онлајн преку страницата: https://www.volvocars.com/mk/freedom-to-move , каде можат да се најдат и сите дополнителни информации за Freedom to Move кампањата.

Во оваа прилика, за првпат ќе имате можност да се запознаете со новите модели на Volvo: S60 и V60 CC кои ќе бидат во продажба во нашата земја веќе од следната недела.

Инаку, Тест флотата што во трите дена ќе им биде на располагање на заинтересираните е сочинета од :

V40 D2 Inscription

XC40 D3 A Momentum

XC40 T3 Intro

XC60 D4 A AWD Momentum

S90 D3 A Business

S90 D4 A R-Design

S60 T5 A R-Design

V60 CC D4 A Momentum

V60 D3 A Momentum

XC90 D5 A AWD Inscription

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пробно производство на Aston Martin DBX

Франција до 2040 ќе ги избрка возилата со фосилни горива !

Новата KIA Xceed пред премиера ја покажа внатрешноста и дигиталната ера

Вгодина  пристигнува Mazda на струја!

Citroën, го забележа најсилниот раст во топ 12 автомобилски бренда во Европа

Peugeot Active Drive! ИМА СÈ!

Citroën C3 Aircross- Уште еден продажен хит на Французите!

Во Kia имаат подготвен нов SUV

Тesla доби ривал од Кина-се вика XPeng P7