Гаража во Токио место од соништа за вљубениците во Lamborghini

Кога станува збор за јапонската автомобилска сцена, тешко е да се повлече линијата помеѓу убавината и кичот, а истото може да се рече и за оваа гаража во центарот на Токио…

Еден куп различни модели на Lamborghini ќе предизвикаат завист кај некои, но и одбивност кај други.

 

Како и да е. едно е сигурно, а тоа е дека колекцијата е повеќе од импресивна.

Дали е ова најлудата или најдобрата гаража на светот, оставам е на ва да процените самите.

Секако, претходно погледнето го видеото и ако сакате можете да дадете сопствен коментар.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

210 години PEUGEOT! Години исполнети со емоции, индивидуалност и иновации

Hyundai до 2028 на пазарот ќе исфрли автомобили што летаат!

Ferrari Omologata уникат направен врз основа на 812 Superfast

Bugatti со хипер „тркач“ на струја!

Босанскиот Tesla Cybertrack направен во Мостар, но нема електричен погон

McLaren Senna GTR LM уште посупериорни изведба на “спортистот“

Видео Најголемиот pick-up на светот

Cupra и Abt Sportsline во поход на Extreme E шампионатот

Vanderhall најави своја прва креација на четири тркала  – моделот Navarro