GasGas  RX 450F Replica наскоро на пазар

GasGas се подготвува да лансира нов мотоцикл, а најновите документи откриваат дека ќе се вика RX 450F Replica.

Ова сугерира дека мотоциклот ќе се базира на RC 450F, со кој Сем Сандерленд (Sem Sanderlend) го возеше до победата на релито Дакар претходно оваа година.

RX 450F Replica се појави на листата на освежени модели кои добија зелено светло во Германија, навестувајќи дека новиот велосипед е подготвен за лансирање.

Иако има многу сличности со RC 450F на Сандерленд, сепак не станува збор за копија.

Сепак, логично е да се претпостави дека RX 450F Replica е рели мотоцикл, нешто како моделот 450 Rally Replica на KTM.

Имајќи предвид дека KTM 450 Rally Replica е на пазарот веќе неколку години, логично е GasGas да добие своја верзија, особено по победата на познатото рели.

За жал, многу детали не се познати, но знаеме дека е придвижуван од единица од 449cc и е класифициран како ендуро мотоцикл.

Многу е веројатно дека RX 450F Replica ќе се базира на најновата генерација KTM 450 Rally Replica машина, претставена во јуни.

 

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Super Soco лансира два нови електрични мотоцикли

Honda XL Transalp нов tourer на јапонската марка

Moto Morini ја претстави линијата Seiemmezzo

Can-Am

MV Agusta Lucky Explorer 9.5 ќе биде посилна од нејзините ривали

Ducati Scrambler

Custom Ducati вреден половина милион долари!

MyMover – уникатен скутер на Piaggio достапен само на пазарот во земјата на Изгрејсонцето

MV Agusta F3, Turismo Veloce и Dragster со RC третман