Geely Binyue Cool

Кинескиот Geely го модифицираше својот компактен crossover модел, а во исто време, на обновеното издание го даде името Binyue Cool…

Заедно со сменетите браници (што го прави автомобилот 50 mm подолг, а сега за 4380 mm), има и нови предни и задни светла, различни прагови, нови лајсни и тркала со нов дизајн.

Внатрешноста е исто така изменета, со 10,25-инчен дигитален инструмент табла и 12,3-инчен екран на системот Intotainment.

Под хаубата се наоѓа нов 1,5-литарски со четири цилиндри турбо бензински мотор со моќност од 181 КС и 290 Nm максимален вртежен момент, комбиниран со седум (7)-степен менувач со двојна спојка и погон на предните тркала.

Времето на забрзување до 100 km/h е намалено од 7,9 на 7,6 секунди, а потрошувачката на гориво од 6,3 на 5,8 l/100 km (според циклусот NEDC).

Продажбата ќе започне наесен, кога треба да се објават информации за хибридната верзија која исто така ќе се нуди.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пристигна новиот Citroën C5 X

Chery претстави пет модели под брендот Kaiyi

Mini Aceman Concept

Најавен MG 7

Обновени Fiat Cronos и Fiat Argo

Во “Sphere” новиот Peugeot 408 ги привлекува сите погледи…

Нов Nissan X-Trail

Toyota Yaris Cross GR Sport

Подновен Nissan Kicks