Geely Emgrand L

Кинескиот автомобилски гигант Geely и  официјално го претстави седанот Emgrand L, кој во основа е значително редизајнирана верзија на модел Emgrand GL оти на пазарот егзистира веќе шест години…

Овде е користен најновиот дизајнерски речник на Geely Energy Storm, па Emgrand L има нова решетка, различни светла и браници, како и алуминиумски тркала со нов дизајн (со големина од  17-инчи).

Исто така, внатрешноста е помодерна, со нов волан и преден панел, каде доминира 12,3-инчен екран на информативно забавениот систем и поквалитетни материјали.

Опремата вклучува и систем за автоматско сопирање со детекција на пешаци и велосипедисти, систем за полу автономно возење на ниво 2, препознавање сообраќајни знаци, одржување на возилата на лента, шест воздушни перничиња …

Автомобилот се базира на платформата BMA и се нуди само со 1,4-литарски турбо бензинец со четири цилиндри и со моќност пд 141 КС и 235 Nm вртежен момент во комбинација со CVT менувач.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Subaru STI E-RA Concept, Solterra STI Concept, WRX STI Concept и Levorg STI Performance Concept

Нова Honda HR-V за САД

Новиот Peugeot 4008 доаѓа 2023 и во електрифицирано издание

Јeep Renegade 2022

Dacia Bigster пристигнува годинава

Haval KuGou

Нов Citroën C5 Aurcross SUV: Апсолутен комфор во понаметлив и попрестижен дизајн

Промоцијата на Volkswagen ID.Buzz најавена за 9 март

Hybrid BMW Series 7 со 560 КС