Genesis ќе се продава и во Европа

Луксузниот бренд на производителот на автомобили од Јужна Кореја е подготвен за натпревар во премиум сегментот на пазрите ширум Стариот континент…

Toa што на Toyota и претставува марката Lexus, тоа за Hyundai значи марката Genesis, a купувачите од Стариот континент првата средба со луксузната марка (подмарка) од Јужна Кореја ќе ja имаат во март наредната 2020 година на салонот за автомобили во Женева.

Моделите на Genesis, луксузниот подбренд на Hyundai, во моментов се продаваат на пазарите во САД, Канада, Русија, Јужна Кореја, Австралија и на Блискиот Исток.

Сека со планираното зголемување на продажбата на моделите на луксузниот подбренд во Hyundai одлучиле Genesis, во догледно време, да им се понуди и на купувачите во Европа.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Видео: најава за новите BMW M3 и M4

VW ID.3 најпродаван модел во првата половина на септември во Норвешка!

Dacia најави SUV со 7 седишта за 2021

„Сензационален трансфер“- Rimac станува сопственик на Bugatti

Шпионски фотографии на хибриден McLaren од спортската серија

Tesla во еден ден загуби 80 милијарди долари од својата вредност!

Миризбата на новиот автомобил повеќе нема да биде негова одлика!

Во Франција објавени цените за новиот Citroen C4

Suzuki Jimny најде начин да се врати во Европа како Jimny Van