Годинава се очекува промоциј на нови BMW M3 и BMW М4

Спортските модели на премиум брендот од баварија – BMW со препознатливи ознаки M3 иi M4 на широката јавнот ќе им бидат пртставени во тековната 2020 година ….

Перформанс М оделот на BMW имаше блескава мината 2019 година а и  тековната 2020 многу ветува.

Во минтата  2019 –та се продадени 139.829 M модли со високи перформанси пред се M5, a со тоа овој оддел постави нов рекорд во продажбта.

Покрај објавувањето на продажните резултати BMW најави дека годинава ќе бидат претставени и новите M3 и M4.

Кај двата модели е застапена впечтливата нов BMW-решетка на маската на ладилникот што е веќе видена на концептните модели а потоа и на фотографиите на предпродукциситее изведби на автомобилите M3 и M4.

Некои шпекулации велат дка барем едниот од нив ќе биде задижуван со турбо бнзински мотор, со шсст цилиндри и работен волумен од 3,0-литри , што ќе испорачува моќ од 500 KS, а другите информации  велат дека ќе биде екслузивен за моделите M3 и M4.

Новите модели, најверојатно ќе бидат достапни со погон на задната оска како и со погон на сите четири трала.

Во однос на трансмисијата ќе бидат понудени и мануелен и автоматски систем на пренос на силата.

Новите M3 и M4 ќе бидат претставени тековната 2020 година, a во продажба се очеуваат дури во наредната 2021 –ва..

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Македонска премиера на Volkswagen Golf 8

Се планира и спортски Volkswagen ID.

Nissan switch сервис: Секој ден возиш друг автомобил!

Polestar Precept concept пристигнува во Женева 2020

Aiways U6ion concept во Женева

Bentley Continental GT Cabrio by Mulliner врв на луксуз со отворен покрив!

Renault Morphoz concept автономна електрична иднината на  Французите

На Palexpo 2020 и Dacia со концепт на струја!

Над половина милион нарачки за електричниот pick-up на Tesla