Harley-Davidson Nightster

Платформата Sportsley S на Harley-Davidson ќе добие нова варијанта, а тоа го открива најновото тизер видео…

На моменти можеме да го видиме новиот изглед на мотоциклот во стилот на крузер, но барем знаеме кога ќе биде лансиран.

Се претпоставува дека претстојниот модел ќе биде третата машина во палетата на реномиран производител што ќе има единица Revolution Max. Она што е предмет на шпекулации е неговото име, а многумина веруваат дека тој би можел да го носи неодамна заштитеното име Nightster.

Врз основа на она што го открива тизер видеото, можеме да видиме дека новата варијанта ќе се разликува од другите во линијата Sportster S по неколку надворешни карактеристики. Забележливи се LED светлата со различна форма од препознатливите фарови на марката Milwaukee, телескопските предни вилушки и задниот амортизер. Ова се само некои индикации дека овој модел повеќе ќе се приклонува кон сегментот отколку спортскиот етос на Sportster S.

Она што се уште е нејасно е дали новиот модел воопшто ќе работи со моторот Revolution Max. Споменатиот агрегат е развиен со можност за намалување на кубниот капацитет. Тоа значи дека на оваа машина би можела да дојде во варијанта од 975 кубни сантиметри, наместо 1.250 кои првично беа наменети за  Bronx.

За среќа, нема да чекаме долго за одговори. Повеќе информации се очекуваат на 12 април, кога е закажано официјалното претставување на новиот член на семејството  Harley-Davidson.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

BMW Motorrad Baby cruiser

Husqvarna ја претстави enduro  линијата 2023 година

Новата линија на KTM 490 пристига кон крајот на годинава

Yamaha  го претстави новиот Tricity 125

Audi и Porsche влегуваат во  F1

Пристигнуваат три нови модели на BMW

Yamaha TY-E 2.0

QJMotor 701 со два спортски новини во подготовка

Yamaha MT-09 Cyber Rally