Haval H6 затегнување на брчките

Кинескиот  Great Wall   ја прикажува ажурираната верзија на третата генерација SUV модел Haval H6, кој треба да биде лансиран на кинескиот пазар овој квартал.

Промените се однесуваат пред се на променетиот преден дел, со сосема поинаков браник и маска.

H6 сега е долг 4711 mm (+ 58 mm во однос на претходната верзија) и има меѓуоскино растојание од 2738 mm, додека тркалата се од 17 до 19 инчи, во зависност од верзијата.

Што се однесува до внатрешноста, се споменува 12,3-инчниот екран на допир, како и поквалитетните материјали и побогатата опрема.

Haval H6 ќе се нуди со 1,5 и 2,0 литарски турбо бензински мотори, а на клиентите ќе им биде понудена и plug-in Hybrid варијанта.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Tata е чекор поблиску до отворање фабрика за батерии за електронски возила во Велика Британија

Ford Transit 2024 година

Lada има најстарa понуда, а кинескиот Zeekr најмлада

McLaren има приоритет на профитабилноста пред електричните автомобили

Renault стана втор најпродаван бренд во Европа

Низ Минхен ќе возат автономните возила на Volkswagen

BYD Dolphin: Кинез кој може да ги збуни Европејците

Во Германија запалени десет автомобили на Теslа,

Volkswagen укинува работни места поради слабата побарувачка за електрични возила