Haval KuGou

Во првата половина на 2022 година, кинескиот Haval на клиентите ќе им понуди нов SUV модел KuGou („Кул куче“)….

Станува збор за сериска верзија на концептот што премиерот го имаше минатата пролет, но цената се уште не е објавена.


Во секој случај, KuGou / Cool Dog ќе заземе место под моделот Big Dog во палетата на брендот, и двата базирани на L.E.M.O.N. модуларна платформа.


Во однос на димензиите, KuGou е долг 4520 mm, широк 1875 mm, висок 1745 mm, меѓуоскиното растојание е 2710 mm, додека тркалата се 18 и 19 инчи.


Под хаубата се наоѓа 1,5-литарски турбо бензинец со 184 КС, погон на предните тркала, а максималната брзина е 175 km/h.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Subaru STI E-RA Concept, Solterra STI Concept, WRX STI Concept и Levorg STI Performance Concept

Нова Honda HR-V за САД

Новиот Peugeot 4008 доаѓа 2023 и во електрифицирано издание

Јeep Renegade 2022

Dacia Bigster пристигнува годинава

Нов Citroën C5 Aurcross SUV: Апсолутен комфор во понаметлив и попрестижен дизајн

Промоцијата на Volkswagen ID.Buzz најавена за 9 март

Hybrid BMW Series 7 со 560 КС

VinFast VF5, VinFast VF6, VinFast VF7, VinFast VF8 и VinFast VF9 на CES 2022