Hellephant-Swapped 6×6 RAM TRX // HELLEPHANT MADNESS

Помина извесно време откако слушнавте за неверојатната RAM TRX на Hennessy  која го заменува Hellephant, и мора да признаеме за тоа има добра причина!

Камионетот беше ставен под нож за да стане првиот MAMMOTH 6×6 со неверојатна моќ од дури 1200 КС.

Овој производствен серијал со погон Hellephant е ограничен на три примероци  и вредно е да се напомне дека за сите тие се разговара на големо, не само кај поклониците на супер моќни камионети туку и пошироко.

Како и да е едно е јасно, а тоа е дека Hennessey сега е многу горд што нуди супериорни конверзии на 6×6 pick – up креации, во споредба со сега по малку „смешниот“ MAMMOTH 1000.

Во ова видео можеме да погледнеме како, некои членови од тимот што стои зад оваа досега невидена конструкција, а можеме да речеме и дека за такво нешто досега и не се слушало,  се вистински хит на патот, со нивното ремек-дело, при нивното мало тестирање на возачките вештини.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Bentley Dezervator со лифт го искачувате автомобилот на кат во гаражата до станот

Porsche Vision Gran Turismo Spyder

Која автомобил најчесто се појавува во филмовите

Hennessey Venom F5 Roadster

Lucid Air Sapphire

Електричниот Zeekr 001постави нов рекорд во дрифт за EV

Aston Martin V12 Vantage Roadster

Британец бил сопственик на дури 55 автомобили на FIAT

Czinger 21C V Max