Hennessey Performance Jeep Grand Cherokee Trackhawk со1012 KС

Иако Jeep Grand Cherokee Trackhawk е прилично моќен и во вообичаената  формат, преработката на тјунерската куќа Hennessey Performance направи од него вистински моќен  ѕвер …

Имено, стручњаците од оваа тјунинг куќа смета дека дури и 707 КС во „обичната” изведба не се доволно убедлива, па го „набилдаа” моќниот теренец на дури 1012 КС.

Уште поимпресивен е максималниот вртежен момент од неверојатни 1313 Nm.

Во суштина, таквиот, темелно модифициран мотор, е одговорен за „спринт” од 0 до 100 км/ч  за само 2,8 секунди, додека му се потребни само 10,5 секунди за да протатни четвртина милја (402 метри).

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Škoda Scala Spider станува Slavia и потсетува на првите почетоци на марката

Jeep Renegade Orange Edition

Cupra Formentor e новиот официјален автомобил на ФК Барселона !

„Воскреснатиот” Aston Martin DB5 чини само 2,75 милиони фунти!

Фудбалерите на Баерн Минхен ќе возат електрични автомобили на Audi

Промотивно видео Rolls Royce Wraith Kryptos Collection Car

Tesla ја надмина вредноста на Toyota и стана највредна автомобилска марка

Storie Alfa Romeo, 10 епизода – Giulia и Stelvio се одраз на 110 години италијанска извонредност

Porsche 911 Turbo S или Taycan Turbo S…?