Honda Civic Type R во Токио ќе ја покаже освежената појава

Офанзивата на Јапонците, годинава, покрај дотераниот компактен модел, во перформанс изведба го донесуваа и нов Jazz, со хибриден погонски склоп …

Од Honda деновиве ја претставија освежената спортска изведба– Civic Type R на актуелниот Салон за автомобили во Токио.

Во однос на моќноста нема промени а тоа значи дека новиот  Civic располага со „динамитни“ 306 KS, што ве лансираат како од катапулт.

Единствените промени се во стилистиката  и во нови безбедносни технологии. Нај едноставно речено промените ќе ги евидентираат само добрите познавачи…

Тука треба да истакнеме дека воведуваат промени во понудата и кај другите нивни модели.

Имено нивниот нај ексклузивен модел во понудата, спортскиот NSX, ќ биде достапен и во Indy Yellow Pearl (жолто бисерна) боја.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

VW го смени шефот за развој на софтвери- Дојде како засилување, заминува како разочарување!

Jeep освои престижни награди со моделите Renegade, Wrangler и Grand Cherokee

Tesla атак со пониски цени и посилни полначи!

Горивата од полноќ повторно со повисоки цени

Uber ја купува апликацијата за достава на храна Postmates

Врачена наградата Автомобил на годината во Македонија за 2020 година и признанието СУВ на годината

Suzuki го повлекува Jimny од европскиот пазар

WEY Project 01

Kia Sorento Hybrid и официјално стартува со производство