Honda концепт ја најавува електричната иднина во Кина на Шангај 2019

Производителот на автомобили од Јапонија Honda, на салонот во Шангај, деновиве, имаше глобална премиера на електричниот концепт, моделот X-NV

Преку овој концепт Јапонците ни покажуваат што можеме да очекуваме од нивниот целосно електричен модел наменет за кинескиот автомобилски пазар.

Концептот кој е целосно електричен е создаден заеднички од Honda Motor China Technology и Dongfeng Honda, а сериската верзија ќе биде пуштена во продажба во Кина во втората половина на тековната година.

Друг електрифициран производ кој забележува премиера на автомобилскиот саем во Шангај е хибридната верзија на моделот Odyssey развиена заедно со GAC Honda и кој треба да биде лансирана во Кина кон крајот на овој месец.

Во низата на електрични автомобили, Honda, во Шангај, го претстави и својот електричен V-GO скутер.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Volvo Cars не повлекува автомобили од пазарот!

Во план спортски урбан Volkswagen crossover

Volvo ќе ја проширува SUV понудата

Ford и Ми-Да Гранд Моторс во нов импортерски, продажнен и сервисен центар

Новиот  Citroen C5 Aircross SUV: Веќе  продаден во над 50,000 примероци!

Следно ниво VW и Ford договорија соработка и за автономни и за EV

Исполни ја твојата желба за нова Кia!

Новата Mazdat 3 co Red Dot Best of The Best награда

Добитници во четвртото редовно и второ мастер коло „Со Верна полни и секогаш добиј“