Husqvarna ја претстави enduro  линијата 2023 година

Според компанијата, „новата линија на машини ќе ги обезбеди најдобрите enduro возачи, без оглед на нивното искуство и возачки способности“.

Понудата за 2023 година вклучува три двотактни и четири четиритактни машини.

Двотактни се: ТЕ 150, ТЕ 250 и ТЕ 300; и четиритактни се: FE 250, FE 350, FE 450 и FE 501.

Husqvarna е последниот производител на KTM кој најави ендуро машини за 2023 година. GasGas и KTM веќе го направија тоа. За разлика од GasGas, Husqvarna и KTM нудат двотактни модели од 150 кубни сантиметри, како и четиритактни модели од 350 и 500 кубни сантиметри. Од друга страна, GasGAs има двотактни модели од 250 и 350 кубни сантиметри, како и четиритактни модели од 250 и 450 кубни сантиметри.

Најновото лансирање потврдува дека сите три марки ќе имаат предни вилушки WP XPLOR и заден амортизер XACT.

Ендуро линијата на шведскиот бренд ќе има и дводелна карбонска подрамка, со тежина од нешто повеќе од 1 кг, како и автоматско прилагодување на снабдувањето со гориво на двотактните машини. На четиритактните, има две прилагодливи мемории за EFI.

Сите модели од 2023 година доаѓаат со гуми  Michelin Enduro.

Husqvarna ја ажурираше својата enduro во традиционална бела, сина и жолта боја. На синиот страничен панел има големо лого на брендот, во жолта боја.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Електричен Ducati MotoE V21L

Конечно и Suzuki почна да работи на електричен модел

Електричен скутер Segway – почист позабавен по инвентивен!

Livewire лансира нов S2 Del Mar LE 

BMW Motorrad Baby cruiser

Новата линија на KTM 490 пристига кон крајот на годинава

Yamaha  го претстави новиот Tricity 125

Audi и Porsche влегуваат во  F1

Пристигнуваат три нови модели на BMW