Hycan Concept-S

Кинескиот Hycan (Here you can – „Овде можете“) го претставува и електричниот Concept-S на автосалонот во Гуангжу, кој е опишан како Coupe – со четири врати…

Concept-S е претставен како дизајнерска студија која ја најавува идната дизајнерска насока на овој бренд, но неговите технички спецификации не се наведени во кратката вест.

Hycan e основан од GAC и NIO во 2018 година, а досега на клиентите им понудија два електрични crossover модели што ги понесоа имињата  007 и Z03.

Од тоа што се знае Hycan 007 со едно полнење на батериите може да помине 643 km, а од останатите спецификации тука станува збор и за тоа дека забрзува од 0 до 100 km/h за 7,9 секунди, додека за помалиот Z03 се вели дека е достапен во две верзии (со 135 kW / 184 ks и опсег од 523 km, како и 150 kW / 204 КС и со домет од 643 km).

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

UAZ од Русија го напаѓа пазарот на теренски возила во САД

Новиот FIAT 500 со 19 –та награда во Европа

ŠKODA AUTO со тренинг Академија за продажба и пост-продажба

Toyota Venza sportski crossover дебитира во Кина

Новите згради во Велика Британија ќе мора да имаат приклучоци за полнење EV

Honda e:N SUV Concept & Honda e:N Coupe Concept

Citroen CX5 јуриша на австралискиот пазар

Колку заработуваат производителите на автомобили

И тоа се случува и Rolls Royce отповикува свои автомобили!!!!