Hyundai годинава нема да се појави на салонот во Женева

Се подолг станува списокот на производители  што годинава ќе го прерипаат салонот за автомобили во Женева, што ќе се одржи на почетокот на наредниот месец …

Имено, последен на тој список е Hyundai кој деновиве најави дека нема да изложува на салонот во Женева, со образложение дека финансиските инвестиции  едноставно се преголеми.

Покрај тоа од производителот на автомобили од Јужна Кореја велат дека во компанијата бараат нови иновативни модалитети за комуникација со своите клиенти.

Од друга страна, пак, Kia ќе биде присутна на претстојниот салон за автомобили во Женева.

Исто така, Hyundai во своето соопштение потврди дека ќе учествува на салонот за автомобили во Франкфурт што ќе се одржи во септември тековната 2019 година.

Потсетуваме, на салонот за автомобили во Женева што ќе ги отвори своите порти за посетителите од седми до 17 март тековната 2019 нема да бидат присутни и Ford, Land Rover, Jaguar, Opel, Volvo

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Електричниот Audi e-Tron GTR – наследник на супер спортистот R8

PSA го префрла производството на Opel Astra од Британија во Германија!

Ford Mustang најпродаван coupe на светот четврта година по ред!

Honda концепт ја најавува електричната иднина во Кина на Шангај 2019

Најавен електричен хипер автомобил Lotus Type 130

Renault со нов дизајнерски центар во Шангај

Детектори што препознаваат дали користите мобилен додека возите!

VW размислува да земе поголем пакет акции од заедничката компанија со ЈАС

Geely лансира нов електричен бренд -Geometry со „убиец“ на Тesla Model 3!