И Citroen Grand C4 SpaceTourer со специјална C-Series!

Само што е претставен C5 Aircross C-Series, специјално издание сега доби и MPV моделот Grand C4 SpaceTourer …

Како што се очекуваше, Grand C4 SpaceTourer исто така доаѓа со посебни стилски детали и побогата опрема.

Накратко, возилото има ознаки C-Series на предните врати, сребрени носачи на покривиот, Onyx Black ретровизори, Zephyr Diamond Black тркала од алуминиум големи 17 инчи, сив TEP мек материјал на инструмент- плочата и вратите, седишта се со ознаки C-Series, gloss black рачки на вратите, специјални подници со црвени детали и прагови со натпис C-Series.

Во стандардната опрема, меѓу другото, се и задната камера, автоматска елктрична паркинг сопирачка, како и Citroen Connect Nav, Connect Assist и Connect Play.

Во понуда се овие надворешни бои на каросеријата: : Polar White, Onyx Black, Soft Sand, Cumulus Grey, Platinum Grey, Ruby Red и Alchemy Blue.

Grand C4 SpaceTourer C-сериите ќе биде достапен од 1 јуни оваа 2020 година, во комбинација со сите бензински и дизел мотори што се вградуваат и во стандардните верзии.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Cross sedan Citroen C3L пандан на Dacia Logan

Novi BMW Serije 4 Coupe стаса предвреме !

Пристигнува Fiat Tipo Cross

Citroen C1 JCC+ манекенски шарм на „шевронот” во мини пакување

Најавен новиот Nissan Qashqai

Ford Puma ST-Line Vignale и Puma sa 1,5 литарски дизел мотор

Нов голем Citroen пристигнува во 2021

Стартува продажбата на електричниот Volvo XC40 Recharge

Снимен Land Rover Defender со V8 мотор