И FIAT го менува логото!

Новиот амблем ќе се состои од едноставно напишано име на марка, со исправени и големи букви…

Новиот Лилипутанeц 500 ќе биде првиот европски модел на брендот што ќе го „прошета“  новото логото на оваа компанија од Италија.

Логично е дека дизајнерите не се  поигрувале премногу со стилот на култниот мал градски автомобил со ознака 500.

Претставен е во новата генерација во сосема слична форма како и неговиот претходник.

Измените се состојат од мали детали. Сепак, новото лого 500, кое ќе биде поставено на носот на возилото, каде обично стои амблемот на марката, исто така ќе придонесе за полесно распознавање во споредба со моделот на заминување.

Доказ за моќноста на името на моделот се наоѓа и во централниот дел на фелните, каде што стои ист така стои натписот 500.

Логото на Fiat дефинитивно ќе биде поставено на каросеријата на градскиот автомобил, на багажникот.

Електричниот hatchback 500 ќе биде првиот во Европа што ќе го понесе исклучително поедноставеното лого на марката.

Сега можеме да заборавиме на хромираната плоча и црвената позадина, инаку актуелна на значката на италијанскиот бренд од 2006 година.

Сè што остануваат се буквите – карактери што ја отсликуваат кратенката на Fabbrica Italiana Automobili Torino.

Новиот Tipo исто така ќе има идентично лого, а што е потврдено со шпионските снимки на моделот.

Амблемот што е прикажан веќе се користи во Латинска Америка, каде Fiat особено добро се котира.

Презентираниот натпис е на сила на тамошните локални пазар веќе неколку претходни години.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

WEY Project 01

Kia Sorento Hybrid и официјално стартува со производство

Новата Opel Mokka  со ново лого на Opel

Произведен првиот Aston Martin DBX

Ексклузивно- Toyota денес открива нов модел – crossover базиран врз Corolla?

Најавен нов Haval H6

Вуков од сезонава со Порше Карера во нов предизвик: Голем предизвик за мене!

Citroën C5 во 2021 ќе атакува на VW Passat!

Daimler ја продава фабриката на Smart, можен купувач- Ineos, производител на Grenadier. наследник на класичниот Defender !