И официјално Qoros 7

Кинескиот Qoros, исто така, официјално го промовираше новиот SUV модел 7, кој ќе им биде достапен на првите клиенти на крајот на август тековната 2020 година…

Qoros 7 се базира врз постојниот модел Qoros 5 од кој е подолг 80 mm (што значи дека има 4679 mm во должина), а широк е 1897 mm, висок 1679 mm, додека растојанието помеѓу оските изнесува 2720 mm.

Опремата вклучува и дигитални инструменти, екран од 14,6 инчи и панорамски покрив.

На почетокот ќе се нуди само 1,6-литарски турбо бензински мотор со моќност од 204КС и 280 Nm, максимален вртежен момент.

А, малку подоцна ќе пристигне и 1,8-литарски турбо мотор со моќност од 231КС и 300 Nm.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пробни камери за „лoвење! на тие што снимаат сообраќајки на пат!

Над 600 илјади хотели во светот го прифаќаат биткоин како валута!

Снимен новиот Ford F-150 Raptor

Porsche Carrera GT во напуштен салон собира прашина!

Наспроти кризата со корона вирусот Peugeot најави враќање на пазарот во САД веќе 2023

Турција и официјално има најдолга велосипедска патека на светот

McLaren F1- денес вреди 16 милиони фунти

Audi RS7 Sportback  со 962 КС

Помал Tesla Cybertruck за Стариот континент