И официјално започна производството на новиот Nissan Juke

Моделот кој има голема популарност на глобалниот пазар по 10 години доби наследник, a истиот ни пристигнува од погоните на Nissan во Велика Британија…

Од Nissan штотуку објавија дека започнале со производство на новиот Juke во својата фабрика во Сандерленд (Sunderland), откако во истата инвестирал повеќе од 100 милиони британски фунти …

Дизајниран, проектиран и произведен во Велика Британија, новиот Juke развиен е посебно за евопскиот пазар, при што Сандерленд ќе биде единственото место каде ќе се произведува овој компактенi crossover во својата втора генерација.

Неговото лансирање доаѓа дури 10 години од лансирањето на оригиналниот Juke кој пристигна тогаш со одважен стил со кој направи пробив во B-сегментот, a Nissan повторно ја крена летвичката, доведувајќи нови повисоки нивоа на технологијата и поврзаноста во категоријата на компактни crossover модели.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Porsche 911 Targa 4S Heritage Design Edition

Новата Toyota Hilux се подготвува за премиера во друштво на Фернандо Алонсо

Cross sedan Citroen C3L пандан на Dacia Logan

Novi BMW Serije 4 Coupe стаса предвреме !

Пристигнува Fiat Tipo Cross

Citroen C1 JCC+ манекенски шарм на „шевронот” во мини пакување

Најавен новиот Nissan Qashqai

Ford Puma ST-Line Vignale и Puma sa 1,5 литарски дизел мотор

Нов голем Citroen пристигнува во 2021