Идниот месец во Женева Subaru  со први електрифицирани модели за Европа

Европската дивизија на Subaru за преттстојнто 89-то издание на Меѓународниот салон за автомобили во Женева ќе има две европски премиери на свои   електрифицирани модели

Станува збор за e-BOXER hybrid погонот  што ќе бидат претставени на прес-конференцијата на петти март во 10:45 часот.

Едниот ќе биде plug-in hybrid додека вториот mild hybrid.

Во овој момент Јапонците не даваат подетални информации нема, а не се знаат ниту имињата на моделите што треба да ги видиме.

Subaru, исто така, ќе ја претстави и најновата верзија на Levorg со реновиран дизајн, опремен со дволитарски атмосферски BOXER мотор.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Jeep Compass 2020, нов бензински мотор, побогат инфозабавен систем и со mild hybrid верзија!

По повеќе од шест децeнии Bentley го пензионира V8 L-Series моторот

Идната генерација на ултимативниот BMW M5 ќе има моќ од електрични 750 kW 

Opel за новата Mokka најавува high- tech внатрешноста!

VW инвестира 2,6 милијарди евра во „старт-ап” компанијата Argo AI

Најавен Maserati Ghibli Hybrid

Audi најавува „пионерски” модели со висока ефикасност”

Новите модели на Fiat нудат заштита од вируси!

Видео Škoda Superb iV и VW Passat GTE паднаа на тестот „северен eлен”!