IED Tracy concept

Студентите од IED, од Торино, најавуваат дека на почетокот на наредниот месец, на салонот за автомобили во Женева, ќе промовираaт ново концепт возило, наречено Tracy…

Кога се говори за IED Tracy concept истото се опишува како решение за урбаната мобилност, при што возилото е прилагодено за јавен и за приватен транспорт.

Во кусата вест се вели дека Tracy concept е долг 374 cm и дека располага со растојание помеѓу оските  од 289 cm, како и дека благодрение на зголемениот клиренс има и одредени off-road можности  (кон таа спецификација  подредено и потпирањето, а вградени се и off-road гуми).

Станува збор за електрично возило со 4×4 погон, но конкретни спецификации се уште не се соопштени: моќта, батеријата, автономијата на возење со дно полнење на батериите …

Во однос на внатрешноста, се наведува дека во возилото може да се сместа до шест патници, a се издвојува и модерен информативно забавен систем

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Во Citroen подготвуваат наследници на С4 и на Cactus

Нови фотки и детали за Hyundai Prophecy

Иако се уште не е во продажба за него стасала над 600.000 нарачки

Годинава Volkswagen со plug in hybrid погони во Tiguan и Arteon

Alfa Romeo GT Junior на струја и со повеќе од  500 КС

Претставен Genesis G80, лимузина “џелат” на Mercedes Е класа…

Баварците подготвуваат лимитиран број X5 изведби со погон на хидроген за 2022

Во план и Hyundai Elantra N

Нови фотографии на продукциската верзија на Peugeot 508 PSE