Impul Nissan Z

Јапонскиот тјунер Impul понуди нов аеродинамичен пакет и комплет нови тркала за актуелната генерација на спортскиот Nissan Z.

Накратко, Impul нуди тука нов преден сплитер (по цена од 960 долари), предна рамка за решетката на маската и дополнителни елементи веднаш над разделувачот (880 долари), пар странични зрагови (1.120 долари), високо задно крило (1.440 долари) и нов дифузер за 1.120 долари (1.680 долари кога е поврзан со издувниот систем Impul).

Сето ова доаѓа и со навлаки за ретровизори од јаглеродни влакна по цена од 385 долари.

Конечно, се нудат комплет Enkei сјајни црни тркала, и тоа со димензии 20×9,5 напред и 20×10 задни, како и надградени сопирачки.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Наследникот на Nissan Leaf ќе биде crossover

Колку време е потребно бришачите на шофершајбната да станат неупотребливи?

Aston Martin ги откажа плановите за Vanquish со среден мотор

Новиот Daihatsu Taft како ривал на Suzuki Jimny?

Истражување: Кои возила се посигурни, електричните или дизелите и бензинците?!

Електричен BMW M3 ќе го носи името iM3!?

Земја во која  е забрането да се вози во зимска јакна/капут?!

Во Германија сега е дозволено да се користи дизел гориво што не содржи нафта

Електричнaтa Mercedes G Class се врти во место!