Исполни ја твојата желба за нова Кia!

Во текот на овие летни денови македонскиот импортер Kia Motors Macedonia ја договори соработката со Sparkasse Leasing и ги претставија условите за финансирање на Вашиот омилен Киа автомобил…

Со неодолива каматна стапка од 4.5% и минимално учество од 20% од вредноста на Kia автомобилот, како и поволен период за отпалата на 84 рати, сега повеќе од било кога може да ја исполните вашата желба за нова Kia. Промотивната акција е најавена да трае до септември 2019 година.

Импортерот отсекогаш целел кон креирање на реални можности и флексибилни решенија за своите потрошувачи, со цел да оддржи долгорочни врски нудејќи ја неодоливата седум (7) годишна гаранција за квалитет и понуда на модели од беспрекорната гама на автомобили.

Она кое што е потребно да го направите е да ги посетите продажните салони на Kia Motors Macedonia или да ја посетите веб страната на Kia Motors Macedonia www.kia.mk и да се информирате за останатите услови како до нова Kia и можностите кои ги нуди пакетот за финансирање на Sparkasse Leasing.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

VW го најави Nivus crossover coupe!

Во Германија на „склад“ 350,000 нови половни автомобили!

Новиот Renault Captur освои 5ѕвезди на Euro NCAP crash тестовите

Започна производството на Volkswagen T-Roc cabriolet

Alfa Romeo Stelvio QV спортски автомобил на годината!

Новата Škoda Octavia максимално безбедна потврдено на Euro NCAP тестот

Новата Škoda Rapid пристига 2021 година!

SUV треската се уште ја тресе Европа, а најбарани креациите на Volkswagen!

На Daimler му се заканува нов отповик