Jaguar I-Pace со поголема автономија!

На купувачите на I-Pace моделот, Jaguar им подарува софтвер што ќе им овозможи поголема автономија на возење со едно полнење на батеријата без промена на нејзиниот капацитет на моќност…

Од Jaguar информираат дека ги презеле и примениле техничките знаења од тркачката верзија на I-Pace eTROPHY со цел да го надградат софтверот за нивните купувачи што ќе се одлучат за моделот  I-Pace.

Со тие промени имплементирани во софтверот на целосно електричниот модел ќе се подобрат перформансите на батериите и ќе се овозможи до 20 km дополнително продолжување на автономијата во возењето со едно полнење на пакетот на батерии.

Од Jaguar ги повикуваат купувачите да пристапат на бесплатната надградба на нивните софтвери во сите малопродажни места на Компанијата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Volkswagen ID.4 дебитира во април на салонот за автомобили во Њујорк

Nissan LEAF Nismo RC со деби на Стариот континет

Лажен Ferrari поскаш од оригинлен, нов!

Subaru co crossover на струја веќе во првите години на декадата!

Годинава се очекува промоциј на нови BMW M3 и BMW М4

Renault на годинешниот Rally Dakar настапи и со хибриден камион!

Во САД патишта со мраз и снег место со сол ќе се посипуваат со ракија!

И возилата може да се одбранат од хулигани докажа Тesla Model 3„

Jaguar Land Rover со седишта што симулираат „џогирање“