Jeep Wrangler Unlimited Willys Xtreme Recon

Jeep го подготви Wrangler Unlimited Willys Xtreme Recon за Detroit 4Fest, а изведбата се издвојува со својот ретро – воен изглед преземен од моделот Willys…

Накусо, за Wrangler Unlimited Willys Xtreme Recon, се предвидени: тркала од 17 инчи, гуми од 35 инчи, зголемен растојание од подлогата (28 см), gloss black предна решетка, Sarge Green боја, натпис Willys на страните на хаубата, Heritage Tan / Black внатрешност (опционално и целосно црна внатрешност).

Wrangler Unlimited Willys Xtreme Recon во САД започнува по цена од 39.495 американски долари и нуди избор помеѓу 3,6-литарски бензински мотор со шест цилиндри поставени во форма на латинската буква V, или 2,0-литарски со четири цилиндри турбо мотор.

Покрај автоматскиот, ќе се нуди, како опција со доплата и шест-брзински мануелен менувач.

Инаку, кога станува збор за испораките, првите купувачи на овој модел ќеги добијат своите примероци веќе во декември.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Defender- За прв патна филмското платно во филмот „No Time To Die – 007″

Alpine A110 во боите на полицијата на Франција

SAIC Design R RYZR concept

Електричните Maserati ќе доаѓаат од погоните во Мирафиори

New 500 -Мал автомобил на годината на News UK Automobile Awards за 2021

Трка на Давид и Голијат!

Дополнителен „акцесорис“ на RR ќе ве чини како едено BMW 420i Coupe

Toyota Mirai со едно полнење минала 1.359 km и постави нов светски рекорд

Bermat GT нов супер спортист од Италија