Jetour T-X

Кинескиот бренд Jetour (дел од Chery) ја започна 2022 година со нов концепт T-X, со најава дека сериската верзија на овој теренец ќе пристигне на пазарот за една година…

Серискиот модел би требало да ја носи ознаката Т-1, при што овој SUV модел долг 460 cm првично ќе биде достапен со 2.0-литарски турбо бензинец со 254 КС и 390 Nm максимален вртежен момент.

Подоцна, гамата ќе биде проширена со нови верзии, вклучувајќи и хибридна варијанта.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Renault го предава својот имот во Москва на Русите кои таму ќе произведуваат Moskvich

Прв држава со регистерска табличка налепница

Електричниот Fisker Pear на нови слики

Mobilize Duo како наследник на Renaulta Twizy

Bentley  бара промена на лимитите за В категорија (возачка)

Toyota Land Cruiser eден од „најдолговечните“ модели на пазарор распродаден за две години однапред

Mercedes најави ексклузивен бренд Mithos

Pagani C10 дебитира на 12 септември

Ferrari го стави Џастин Бибер на „Црна листа“